Zavolejte nám:+420 724 479 838
Instaappointment Image

Aktuálně

Domů  /  Aktuálně

23.2.2017

PŘEMÍSŤUJEME SE V OLOMOUCI

Od 9.3. již nebudou lekce probíhat na Dobrovského. Prostor poskytlo studio Mamajóga, Ostružnická 327/10. Jógovat budeme každý čtvrtek od 17-18h a od 18:15-19:30.

 

 

14.11.2016

Workshop acrojógy pro mírně pokročilé s Tomem Wortnerem (2.-4.12.2016)
acro-letak-prosinec

Studio YOGAYO vás zve na zimní (letos již třetí) workshop acrojógy se skvělým lektorem Tomášem Wortnerem, tentokráte pro mírně pokročilé.

Workshop proběhne v Olomouci v termínu 2.-4.12. 2016 v jógovém studiu Yogayo, ulice Dobrovského 35. Cena za víkend je 1500 Kč na osobu za celkem 13 hodin létání (pátek 19 – 22, sobota 10 – 13 a 15 – 18:30, neděle 10 – 13:30). Pro přespolní bude možnost v rámci ceny workshopu přespat ve spacáku přímo ve studiu.

Pro účast na workshopu pro mírně pokročilé je potřeba základní zkušenost s acrojógou, například absolvování kurzu pro začátečníky a alespoň trošku pravidelná praxe. Předpokládanými znalostmi pro vstup na workshop je zvládnutí pozic bird a star, bird in hands a shoulderstand (u všech buď z pozice letce, nebo z pozice báze). V případě pochybností neváhejte konzultovat. Není nutné přijít s partnerem (skupinky se budou v průběhu víkendu spontánně vytvářet a prolínat).

Příjemně unavené tělo a čistá hlava v neděli odpoledne garantována :)

V případě zájmu se přihlašte u Miry Žáka na adrese zak.mira@gmail.com.

Těšíme se na vás!

 

 

14.11.2016

SEMINÁŘ HORMONÁLNÍ JÓGY V OLOMOUCI (15.-16.10.2016)

 

 

prosinec

 

 

O HORMONÁLNÍ JÓGOVÉ TERAPII

Hormonální jógová terapie je přírodní léčba – sestava cviků vycházejících z hatha jógy, kundalini jógy a tibetských technik práce s energií, která byla vytvořená pro ženy s problémy způsobenými hormonální nerovnováhou. Obsahuje speciální cviky na reaktivaci produkce a harmonizace hormonů, v důsledku čehož zmírňuje nebo odstraňuje nepříjemné doprovodné symptomy spojené s nízkou hladinou hormonů.

Kromě odstranění výše zmíněných nežádoucích symptomů Hormonální jógová terapie podpoří váš celkový zdravotní stav, zvýší pružnost vašeho těla, pohyblivost kloubů, posílí plíce, detoxikuje organismus, zvýší metabolismus, vylepší tvar postavy i stav pleti, zvýší imunitu a napomůže omlazení těla i mysli.

Hormonální jógová terapie pomáhá při těchto problémech způsobených hormonální nerovnováhou:
Předčasná menopauza, symptomy spojené s menopauzou (návaly, nespavost, podrážděnost, deprese, emocionální nestabilita, snížení paměti, ztráta vitality, nízké libido, urogenitální suchost, migrény), premenstruační syndrom (PMS), cysty na vaječnících, polycystické vaječníky (PCO, symptomy: nadměrné ochlupení, akné, přibývání na váze), ztráta menstruace a ovulace, neplodnost způsobená hormonální nerovnováhou, špatným prokrvením či svalovou křečí v pánevní oblasti, nebo srůsty na vejcovodech, osteoporóza, inkontinence, deprese, emocionální nestabilita, snížení paměti způsobené nízkou hladinou hormonů, štítná zláza (nedostatečná činnost štítné žlázy), nespavost, padání vlasů, lámavé nehty, suchá pleť a akné, syndrom karpálního tunelu. Hormonální jógová terapie je vhodná jako prevence pro všechny ženy od 35 let.

Na seminářích či kurzech se naučíte celou sestavu Hormonální jógové terapie, kterou pak budete sama cvičit doma. Celá sestava trvá cca 30 minut. Cviky jsou velmi jednoduché a zvládnou je i ženy, které nemají předchozí zkušenosti s jógou. Sestavu je vhodné cvičit 3x až 4x týdně minimálně po dobu 3 až 4 měsíců. Hormonální jógová terapie přináší velmi rychlé výsledky

KONTRAINDIKACE HORMONÁLNÍ JÓGOVÉ TERAPIE

Těhotenství, pokročilá endometrióza, rakovina prsu, krátce po operacích, pokročilá osteoporóza, kdy hrozí zlomenina kosti, zvýšená funkce štítné žlázy, zánět vnitřního ucha, srdeční potíže nebo po operaci srdce, před operací slepého střeva nebo krátce po operaci, krátce po hysterektomii (vhodné konzultovat předem), velký myom, nespecifikované bolesti břicha.

Doporučuji v těchto případech osobní konzultaci, jak lze sestavu pro daný případ upravit. HJT není vhodná u těch onemocnění, kde není žádoucí zvyšovat hladiny tělu vlastních hormonů (v případě pochybností konzultujte svého lékaře) .

DINAH RODRIGUES

Hormonální jógovou terapii vytvořila brazilská psycholožka Dinah Rodrigues, která předtím po mnoho let praktikovala a studovala různé jógové techniky, především hatha jógu a kundalíni jógu, a také nejdříve čínské a později tibetské systémy práce s energií. Terapie vznikla na popud jejího gynekologa Dr.L.M. Nardozy, který nemohl uvěřit, že příčinou jejího skvělého zdravotního stavu a dobré hladiny hormonů, kterou si zachovala i v 65 letech, může být jóga. Dinah se začala problematice intenzivně věnovat a od roku 1992 Hormonální jógovou terapii vyučuje a neustále vylepšuje.

Absolvování těchto seminářů neopravňuje k další výuce sestavy Hormonální jogy dle Dinah Rodrigues.

 

 

 

 

 

 

4.9.2016

NĚCO PRO RANNÍ PTÁČATA

 

Patříte mezi ty, co ránou skáčou z postele plní energie nebo naopak mezi ty, kteří by po ránu trochu té energie potřebovali načerpat? Přijďte si zacvičit každé úterý od 7:00-8:15 a příjemně se nastartovat do nového dne.

 

 

orange

 

 

 

3.9.2016

FLY JÓGA NOVĚ V OLOMOUCI

Pro ty, co netrpělivě čekají….FLY jóga vypukne příští týden (8.9.2016). Každý čtvrtek, od 16:30-17:30, si můžete přijít zalétat s Ráďou do YOGAYO.

 

 

IMG_6899

 

16.8.2016

ACROYOGA S TOMEM WORTNEREM

Červencový víkend plný létání se velice vydařil a Tomáš k nám znovu zavítá 21.-23.10.2016. Přihlásit se můžete na emailu zak.mira@gmail.com.

 

 

letáček říjen

 

10.8.2016

POPRVÉ V ŠUMPERKU

Mimo Olomouc, Bludov, Postřelmov a Náklo, začínáme od září v Šumperku. První lekce bude 7.8. na Tyršáku v gymnastickém sále.

 

 

Hatha Jóga Šumperk

 

10.8.2016

 

Sportujeme na Nákle

 

Akce, která se koná tento víkend, 13.8., bude plná pohybu. A při té příležitosti budete mít možnost si zajógovat na paddle boardu.

 

 

 

náklo

 

 

 

9.8.2016

 

WORKSHOP ACROJÓGY S TOMEM WORTNEREM

Pro velký úspěch víkendového workshopu s Tomem, jsme rovnou domluvili další termín….

21.-23.10. Více info brzy na stránkách.

 

acro-yoga-5

 

 

21.7.2016

 

 

NOVĚ POWER JÓGA

Vy, co jste už ochutnali Jančin styl, víte, že i drobná dívka může mít silná ramena….a velké srdce, které do lekcí dává. Od příštího týdne každou středu Power Jóga s Jančou.

 

power jóga s jančou 1

 

 

 

14.7.2016

 

PADDLE JÓGA NOVĚ I NA BOZEŇOVĚ.

Kromě středečních lekcí na Nákle, máte nově příležitost vyzkoušet paddle jógu na Bozeňově, na dolní přehradě “Na Jahodné”. Každou sobotu od 18:00-19:00 a neděli od 9:00-10:00. Koupání na závěr zaručeno…někdy už i ze začátku :) Přijďte se “ponořit” sami do sebe.

 

leták1

 

13.7.2016

RÁDI BYSTE CVIČILI VENKU?

 

Máte příležitost v sobotu 16.7. od 9:00-10:30. Sejdeme se před domem číslo 15 na ulici Dobrovského v Olomouci. Kdyby se počasí nepovedlo, cvičí se klasicky ve studiu na Dobrovského 35.

 

malajsie

 

10.7.2016

Co že to ta fly jóga vlastně je?

 

Cvičení jógových pozic ve speciálních sítích.
Má terapeutické účinky, kdy vlivem gravitace dochází k jemnému protažení páteře.
Pomáhá při bolestech zad, stimuluje činnost mozku, lymafatického systému, imunitního systému, trávení.
Pomáhá odstranit problémy s nespavostí, náladovostí a depresemi.

 

P1040639 (2)

 

OD SRPNA V YOGAYO!

 

 

 

20.6.2016

PŘIPRAVUJE SE FLY JÓGA

 

Doladíme pár technických detailů a rozhoupeme to společně v YOGAYO. Již BRZY!

 

3

 

20.6.2016

PADDLE YOGA

 

Chcete “TO” vyzkoušet trochu jinak? Přijďte si zacvičit jógu na paddle boardu každou středu od 17:00-18:00 a od 18:30-19:30. Příjemné zázemí a prkna poskytuje WAKE PARK NÁKLO.

 

3

 

 

2.6.2016

Máte rádi nové výzvy? První lekce Paddle Jógy – WAKE PARK NÁKLO

 

V pátek v 18h máte příležitost si se mnou poprvé zacvičit jógu na paddle boardu. Přijďte si vyzkoušet jaké to je cvičit na vodě, potrénovat stabilitu a hlavně se hodinu soustředit opravdu jen sami na sebe…na jiné myšlenky totiž nebude čas :)

 

P1040505

 

 

20.5.2016

Nová příležitost zacvičit si v neděli s Jančou

 

janča upraveno

 

20.5.2016   

ACROYOGA víkend pro začátečníky s Tomem Wortnerem

 

YOGAYO vás s radostí zve na workshop acrojógy se skvělým lektorem Tomášem Wortnerem.

Workshop pro začátečníky proběhne v Olomouci v termínu 29.-31.7. 2016 ve studiu Yogayo (Dobrovského 35). Pro přespolní je možnost přespat v rámci ceny kurzu v sále ve spacáku.

Pro účast na workshopu nejsou potřeba žádné speciální dovednosti ani zkušenosti, ani není nutné přijít s partnerem.

Acrojóga je jedinečným propojením jógy, thajské masáže a párové akrobacie. Můžete očekávat víkend plný létání a zábavy.

Maximální počet účastníků je 16. Otázky a přihlášky – Mira Žák, zak.mira@gmail.com.

Těšíme se na vás!

 

 

final

 

18.5.2016

Chystáte se na jógu a nevíte co na sebe?

 

Není důležité v čem přijdete, ale s jakým pocitem odejdete….

 

Obklopte se přáteli, kteří se umí zasmát sami sobě