O mně

Bolela mě záda…tak to celé začalo. Našla jsem si na YouToube štíhlou šlachovitou lektorku a neskutečně se vzhlédla v jejích krásně provedených „krkolomných“ ásanách. Do té doby jsem si myslela, že jóga je nuda a že to pro mě v žádném případě není. Tenkrát to pro mě bylo, stejně jako deset let závodního basketbalu, o výkonu. Postavit se na hlavu, neustále se pokoušet o stoj na rukách, vydržet ve vráně do aleluja...

Máte nějaký dotaz? Neváhejte mě kontaktovat.

Kontaktovat

Najednou se mi zachtělo zajít si do jógového studia a zažít svoji první lekci jógy. V Ženevě, kde jsem v té době žila, se konal v jednom z jógových studií jógový den a tudíž skvělá příležitost si vyzkoušet více druhů jógy a více lektorů. Začala jsem klasickou hatha jógou s lektorem, mužem. Do místnosti přišel takový kulatý „medvídek“ a tam mi došlo, že lektoři jógy mohou mít i nějaké to kilo navíc….klidně i třicet :) Po deseti minutách v tureckém sedu s rukama nad hlavou jsem myslela, že odpadnu a modlila se ať už to skončí.

Když jsem v roce 2016 dala v bance ve Švýcarsku výpověď, přiznám se, že jsem toho už během tříměsíční výpovědní lhůty moc neudělala a svoji pracovní dobu jsem trávila plánováním svým několikaměsíčním dobrodružstvím po jihovýchodní Asii. Ano, pustili mě z práce o šest týdnů dřív...tam už jsem na výkon nehrála :)

Tělo a pohyb mě vždycky bavilo a už nějakou dobu se mi honilo hlavou, že stát se lektorkou jógy by mohla být právě ta moje cesta. Vybrala jsem si jógovou školu YogDam v indickém městě Rishikesh, celosvětově hlavní město jógy. Tam jsem tenkrát zahájila svůj devítiměsíční trip po Asii.

Moc jsem netušila do čeho vlastně jdu, ale konečně tam se mi začaly otevírat i další dveře jógy, mysl, hlava, psychika. Měsíční intenzivní kurz (6 dní v týdnu od rána do večera), venku 40 °C , uvnitř 45 °C , nad hlavou pár větráků. První den jsme dostali knihu o józe a malou plastovou konvičku. Netušila jsem, kam si ji budeme strkat nebo co s ní budeme zalívat. Neskutečně se mi ulevilo, když jsem zjistila, že konvička je na proplachování „pouze“ nosu slanou vodou. To jsme mimochodem celá partička provozovali na dvorečku každé ráno. Ve skupince 12 účastníků jsme se za ty čtyři týdny společně museli vyprázdnit všemi možnými otvory, strkat si provázek do nosu a vytáhnout ho ústy, vzájemně se respektovat, pracovat ve dvojicích nebo v kolektivu. Nebylo dne, kdyby se jeden z nás aspoň na chvilku nesesypal. Dlouho jsem odolávala, ale došlo i na mě. Takový měsíční očistec se vším všudy. Obrovská zkušenost a poznání sama sebe.

Po úspěšném absolvování lektorského kurzu jsem se vydala ještě do několika dalších zemí. Občas si někde pár kolemjdoucích řeklo o lekci jógy a tak jsem měla příležitost potrénovat. Po návratu do ČR jsem otevřela jógové studio v Olomouci a pronajímala si prostory v několika dalších vesnicích, městech. To jsem ještě měla velké oči a myslela si, že jsem nesmrtelná a že zvládnu denně minimálně dvě lekce. Studio jsem po roce zavřela a pochopila, že dělat toho méně je vlastně více.

Na popud několika žen v Zábřeze jsem na podzim 2018 pozvala kamarádku lektorku hormonální jógy a okusila benefity této sestavy. Oslovilo mě to natolik, že jsem se rozhodla, že i já chci být jednou z lektorek hormonální jógové terapie. V květnu 2019 jsem absolvovala týdenní seminář v Berlíně s Dinah Rodrigues a od té doby předávám ženám tuto skvělou sestavu, díky které si mohou přirozenou cestou regulovat hladinu hormonů v těle….bez léků, bez chemie.

A teď v jedné větě….

Ze silonek a lodiček k bosým nohám a od stojek na rukou k tureckému sedu a dechu.

Po lektorském kurzu v Indii, počítám za větší životní školu, už jen naše dvě úžasné děti. A … manžela :)